Ser Tradycyjny Swojski

Tradycja i Smak Podlasia …

Informacje ogólne

Dostępne smaki

Dodatkowe informacje

Ser Tradycyjny Swojski

Gospodarstwo Rodzinne Gremza mieszczące się w województwie podlaskim, jest trzecim w Polsce, a pierwszym w gminie gospodarstwem, w którym uruchomiono przydomową serowarnię. Tradycję wytwarzania sera połączono tu z nowoczesnością pomieszczeń i zachowaniem ciągu produkcyjnego.

Dzięki temu możemy się rozkoszować smakiem wysokiej jakości sera, który dzięki dojrzewalniom wraz z upływem czasu zmienia swój zapach, kolor, smak i konsystencję.

Aby sprostać wymaganiom klientów, w gospodarstwie wyrabiane są nie tylko sery naturalne, bez dodatków, ale także sery smakowe.

Ser Tradycyjny Swojski – smaki

Cebulowo – paprykowy

Słodka cebulka stopniowo przechodząca w wyraźną pikanterię czerwonej papryki. Ser o zdecydowanym smaku idealny dla amatorów pikantnych potraw.

Z chrzanem

Aromatyczna nuta tartego białego chrzanu z ostrą nutą egzotyki – pasty Wasabi używanej przez Japończyków przy tworzeniu sushi. Japończycy przypisują wasabi wiele właściwości leczniczych: wasabi przejawia bowiem działanie grzybobójcze, bakteriobójcze oraz niewielkie moczopędne, pobudza wydzielanie soków trawiennych, zaleca się w niestrawności, zatruciu rybami, w niedokwaśności, a nawet bezsoczności, zewnętrznie w okładach łagodzących dolegliwości reumatyczne, nerwobóle i mięśniobóle.

Z kozieradką

Niesamowite połączenie naturalności Sera Tradycyjnego Swojskiego z ciekawym smakiem bardzo zdrowej kozieradki. Kozieradka w smaku przypomina orzechy, ma właściwości lecznicze. Wspomaga układ pokarmowy i bardzo korzystnie wpływa na skórę. Obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Poprawia także samopoczucie – w szczególności w połączeniu z Serem Tradycyjnym Swojskim!

Z orzechami włoskimi

Ser o delikatnej nucie orzechowej to opcja dla osób preferujących łagodny smak sera, o wyjątkowym dodatku, a jednocześnie z dominującym smakiem samego sera. Orzech włoski nadaje ciekawy aromat, nie zmieniając jednocześnie naturalnego smaku bazy.

Z pistacjami

Tekst w opracowaniu.

Z suszonymi pomidorami, bazylią i czosnkiem

Ser z delikatną kompozycją: pomidor, czosnek, bazylia – nie tylko doskonale smakuje, ale także pięknie prezentuje się na stole, dzięki pięknej barwie. Delikatny smak o nucie pomidora oraz ziół doskonale współgra z różnego rodzaju sałatkami, a także wspaniale uzupełnia potrawy o włoskich korzeniach.

Z trawą „żubrówką”

Coś niespotykanego i oryginalnego! Trawa żubrowa nadaje niepowtarzalny aromat, typowy dla słynnej Żubrówki. Doskonała propozycja dla osób szukających nowych doznań smakowych!

Z ziołami prowansalskimi

Ser o silnym, aromatycznym smaku francuskich ziół z Prowansji. Wyjątkowy smak mieszanki budują takie zioła jak rozmaryn, bazylia, tymianek, szałwia, mięta pieprzowa, cząber ogrodowy, lebiodka i majeranek. Idealny dla wielbicieli ziołowych smaków.

Z żurawiną

Kto spróbował kiedykolwiek podpuszczkowego sera z dodatkiem żurawiny, już nigdy nie zapomni tej kompozycji smakowej. Lekko słona baza i słodko-kwaśna żurawina. Ser ten polecamy szczególnie na gorąco – w różnego rodzaju zapiekankach, do zapiekania mięs, lub po prostu stopiony w panierce na patelni. Dodatkowym atutem dodatku żurawiny są jej właściwości lecznicze: ma dobroczynne działanie na układ pokarmowy, zapobiega powstawaniu kamicy nerkowej, obniża stężenie szkodliwego cholesterolu i zapobiega nowotworom!

3 ziarna (słonecznik, dynia, siemię lniane)

Unikalna kompozycja dla fanów ziarenek. Ser Tradycyjny Swojski, pełen ziaren! Słonecznik, dynia, siemię lniane. Pyszne i chrupiące. Do smaku odrobina suszonej marchewki i natki pietruszki… i mamy smak doskonały!

Wędzony

Ser Tradycyjny Swojski wędzony naturalnie dymem olchowym w przydomowej drewnianej wędzarni. Kochasz wędzonki? Pokochasz również wędzonego Korycina!

Kilka etapów dojrzewania

Ser Tradycyjny Swojski

Etap 1

Ser śmietankowy, wyrobiony do 5 dni – miękki, wilgotny od serwatki, wyczuwalne tak zwane „skrzypienie” podczas jedzenia. Kolor biały lub delikatnie kremowy.

Etap 2

Ser naturalny, od 5 dni do 3 tygodni – zwarty, lekko słonawym, bez widocznych wycieków serwatki. Kolor od białego po kremowy.

Etap 3

Ser dojrzały, od 3 tygodni – od lekkiego żółtawego na zewnątrz do ciemnożółtego. W środku kremowej barwy. Zdecydowany brak wycieków serwatki. Zwarty, lecz gąbczasty.

Dodatkowe informacje

Ser Tradycyjny Swojski

Charakterystyczne kształty sera pochodzą i są uzależnione od kształtu cedzaka. Cechą wspólną serów korycińskich jest to, że wytwarzane są one tradycyjnym sposobem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Gospodynie – członkinie Zrzeszenia Producentów Sera Korycińskiego doprawiają jednak ser zgodnie z własnymi preferencjami i tradycjami rodzinnymi. Dowiedź się ile kosztuje Ser Tradycyjny Swojski, a także w jaki sposób go kupić, przechodząc do zakładki „Sklep Firmowy”.

Godziny otwarcia:

^

Pon. - Pt. 8:00-15:00

^

Sb. - Ndz. nieczynne

Social Media:

Facebook: @serkorycinskigremza

Dane kontaktowe:

Gospodarstwo Rodzinne Gremza Agnieszka Gremza

Adres: 16-140 Korycin, Szumowo 10

Tel/Fax: 85 721 93 23

E-mail: gremza@op.pl

NIP: 5451512414

REGON: 200420316

Jak dojechać: